Lavazza Tierra Brasile 100% Arabica 1kg zrnková káva

ico Náš tip
Lavazza Tierra Brasile 100% Arabica

Lavazza Tierra Brasile 100% Arabica 1kg zrnková káva,Lavazza vytvořila vynikající směs dvou vybraných druhů kávy: Lambarì, tedy přírodní kávy Arabica, která vytváří hladké tělo a jemnou texturu, a Cereja Apasita, tedy odrůdy Arabica,

Cena s DPH 459 Kč
-+
Kategorie: Lavazza
Kód: lavazza55
Záruka:
Výrobce: Lavazza

Lavazza Tierra Brasile 100% Arabica 1kg zrnková káva

100% přírodní Arabica

Lavazza ¡Tierra! Brasile 100% Arabica je směs namíchána z kávy toho nejlepšího původu z různých částí Brazílie s certifikátem Rainforest Alliance.Díky pečlivému míchání a pražení dokáže tato káva uspokojit nejrůznější chutě spotřebitelů.Ochutnejte směs plného těla s aroma medu a čokolády se sladkou chutí. Díky jemnému pražení bude i váš šálek espressa jemným pohlazením během chvilky odpočinku.

káva lavazza

Lavazza vytvořila vynikající směs dvou vybraných druhů kávy: Lambarì, tedy přírodní kávy Arabica, která vytváří hladké tělo a jemnou texturu, a Cereja Apasita, tedy odrůdy Arabica, která se sklízí, jakmile je mírně přezrálá. Sametové a sladké espresso s intenzivním tělem s náznaky karamelu a lískových oříšků.

káva lavazza 

Složení:
100% přírodní Arabica
Původ:
Brazílie – Lambari a Carmo do Paranaiba, Minas Gerais
Tóny:
Karamel, vlašské ořechy, med, mléčná čokoláda
Pražení:
Středně tmavé
Certifikace:
Rainforest Alliance
Intenzita:

8 / 10

Značka Lavazza ¡Tierra!

vznikla v roce 2002 v rámci projektu sociální odpovědnosti s cílem zlepšit sociální a životní podmínky a produkci několika komunit pěstitelů kávy. Projekt byl vytvořen ve spolupráci s NGO Rainforest Alliance. Tento projekt je také výsledkem silného závazku společnosti Lavazza směrem k udržitelnosti a je založen na třech základních principech: výjimečnost produktu, podpora a starost o malé komunity a respekt k naší planetě.

káva lavazza

Vlastní pražírnu Lavazza založil v následujícínm roce po otevření krámku s koloniálním zbožím, v roce 1895. Obchod nevydělával více než 1 300 lir týdně a prodávalo se v něm prakticky cokoliv. Zboží doručovali až domů a občas se obchod proměnil i v hospodu. Tehdy Luigi Lavazza upražil svoji první kávu a ihned požádal o zaplacení autorských práv na celý proces výroby kávy.

káva lavazza

Lavazza Crema e Gusto je pražená v italském Turíně a patří mezi velmi oblíbený druh kávy. Obsahuje směs z 30% arabiky a 70% robusty s výraznou chutí, bohatou a čokoládovou příchutí a příjemným aroma. Každý šálek je plnohodnotná, nenahraditelná káva s čokoládovou vůní. Tato směs je vhodná pro moka konvice, do klasické konvice nebo jako filtrovaná káva. Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu doporučujeme konzumovat  tuto kávu v ranních, nebo  dopolednímu hodinách. Zrna arabiky pochází ze Střední a Latinské Ameriky, zrna robusty z Afriky a Asie. Káva je  pražena tradiční pražírnou v Turíně. Luigi Lavazza S.p.A. byla založena roku 1895 nadšeným znalcem kávy Luigim Lavazzou tak, jak začínali mnozí velcí pražiči kávy: v malém obchůdku v Turíně a na stejné adrese je můžete nalézt dodnes. Co začalo jako malý podnik v obchůdku, se během více než sta let stalo jedním z největších producentů kávy na celém světě.

káva