Van Houten kakao 230g

ico Akce
ico Doporučujeme
Van Houten 230g

Van Houten kakao 230g,Kakao s tučností 20/22%, které je baleno v krásné praktické dóze o obsahu 230 g. Kakaový prášek Van Houten je vysoce kvalitní a vyznačuje se jemnou vůní a krásnou tmavě hnědou barvou.

Cena s DPH 179 Kč
-+
Kategorie: Kakao
Kód: van houten3
Záruka:
Výrobce: Van Houten

Van Houten kakao 230g

Kakao s tučností 20/22%, které je baleno v krásné praktické dóze o obsahu 230 g. Kakaový prášek Van Houten je vysoce kvalitní a vyznačuje se jemnou vůní a krásnou tmavě hnědou barvou. Kakao je samozřejmě velice vhodné i pro pečení, přípravu polev a náplní.

kakao

Kakao, které se objevovalo ve formě kakaovníkových lusků již v období kolem roku 300 našeho letopočtu na Mayských kresbách, označil botanickým názvem „Theobroma Cacao L“ (Potrava bohů) známý švédský přírodovědec a lékař Carl Linné v roce 1753.

kakao

Tradice značky Van Houten začíná v roce 1828, kdy došlo k zásadní revoluci ve výrobě kakaa, které do této doby bylo výsadou pro vyšší společenské třídy. Holandský chemik Coenraad Johanes van Houten vynalezl hydraulický lis, s jehož pomocí poprvé oddělil kakaové máslo od křehké kakaové sedliny, která mohla být posléze rozemleta na kakaový prášek. Díky tomuto patentu došlo ke zlevnění výroby a k velkému rozšíření kakaa.

kakao

Ideální příprava kakaového nápoje je jednoduchá.

Nejdříve ohřejeme mléko. Odlijeme malou část mléka a z kakaa a cukru utřeme jemnou kašičku. Kašičku lehce zamícháme do zbylého horkého mléka. Nápoj se nechá za stálého míchání (od spodu, aby nedošlo k připálení mléka) projít varem. Hotové kakao odstavíme z ohně a ihned naléváme do šálků. Dobrou chuť!

káva