Lavazza Super Gusto 1 kg zrnková káva

Lavazza Super Gusto 1000g zrnková káva,Excelentní směs brazilské Arabiky a výběrové asijské Robusty. Bohatá chuť s tóny sušeného ovoce a koření.

Cena s DPH 409 Kč
-+
Kategorie: Lavazza
Kód: lavazza65
Záruka:
Výrobce: Lavazza

Lavazza Super Gusto 1000g  zrnková káva

Excelentní směs brazilské Arabiky a výběrové asijské Robusty. Bohatá chuť s tóny sušeného ovoce a koření. 

káva lavazza 

Složení:
Arabica 60% Robusta 40%
Původ:
Brazílie – Cerrado, Mogiana a Jižní Minas, Robusta z Asie
Tóny:
kakao - karamel
Pražení:
Střední
 
Intenzita:

9 / 10

káva lavazza

Káva Lavazza je součástí naší kávové kultury již déle, než100 let. Je vlastněna a spravována rodinou Lavazza. Historie kávy Lavazza začíná v roce 1894, kdy Luigi Lavazza koupil malý koloniál v Paissa Olivero, staré části Turína a založil tak vlastní obchod. Malý koloniál se stal startovacím bodem dnešní obrovské společnosti Lavazza.

káva lavazza

Společnost s názvem Lavazza byla založena v následujícínm roce po otevření krámku s koloniálem tedy v roce 1895. Hlavou společnosti byl Luigi. Obchod nevydělával více než 1 300 lir týdně a prodávalo se v něm prakticky cokoliv, zboží se doručovalo domů, občas se obchod stával i náhradou hospody.

káva lavazza

Tehdy Luigi Lavazza upražil svůji první kávu a požádal ihned o zaplacení tzv. autorských práv na celý proces výroby kávy.

Dnes je, Lavazza lídrem na poli espressa v Itálii, s téměř 45% podílem na celkovém kávovém trhu a 75% podílem ve spotřeběv domácnostech. Lavazza používá vlastní expertízy k selekci nejvyšší kvality zrn z více než 25 zemí produkujících kávu ve Střední a Jižní Americe, Africe a Asii.

káva