KikiHealth Body Biotics veganská probiotika 120 kapslí

ico Doprava zdarma
Vitalvibe Body Biotics veganská probiotika 120 kapslí

KikiHealth Body Biotics veganská probiotika 120 kapslí,Body Biotics veganská probiotika jsou tzv. zemní probiotika špičkové kvality. Jsou to živé mikroorganizmy, které přirozeně žijí vtrávicím traktu člověka.

Cena s DPH 1 169 Kč
-+
Kategorie: Doplňky stravy
Kód: vitalvibe81
Záruka:

KikiHealth Body Biotics veganská probiotika 120 kapslí

 • bez cukru, kvasnic a soli
 • bez přidaných barviv, rozpouštěcích přípravků, plniv ani jiných přidancýh látek 
 • kapsle obsahuje 4 x 1010 živých mikroorganizmů (v čase plnění kapslí) 

probiotika

Body Biotics veganská probiotika jsou tzv. zemní probiotika špičkové kvality. Jsou to živé mikroorganizmy, které přirozeně žijí vtrávicím traktu člověka. BodyBiotics probiotika jsou kultivována na médiu získaném z hlubokých zemských vrstev, neposkvrněných chemickými látkami z běžného zemědělství.

probiotika

Proč užívat probiotika?

V dnešní moderní době se velmi vyhýbáme kontaktu s přirozenými zdroji prospěšných látek. Kvůli dodržování přísných hygienických postupů jsme se zároveň vzdálili kontaktu s přirozenou mikroflórou, kterou najdeme na každém kousku zeleniny čerstvě sklizené z půdy.

Tyto přirozené mikroorganizmy jsou velmi důležité pro zdravé fungování lidské mikroflóry nacházející se nejen v ústech či na kůži, ale zejména v trávicím traktu v tlustém střevě.

probiotika

O důležitosti střevní mikroflóry bylo napsáno již mnoho. Mezi její hlavní úkoly patří:

 • nezastupitelná funkce při távicích procesech,
 • ochrana trávicího traktu před přemnožením nežádoucích bakterií nebo virů,
 • tvorba biologicky aktivních látek.

Věděli jste, že přátelské střevní mikroogranizmy například tvoří některé vitamíny skupiny B?

Pokud užíváte MSM, možná pro vás bude zajímavá informace, že molekula MSM se štěpí právě za pomoci střevní mikroflóry. Část uvolněných molekul síry zabudovávají některé z mikroorganizmů do nově vytvořené aminokyseliny methioninu. Ta je eseciální, tedy pro lidské zdraví nezbytná. A také je to právě ta látka, která je důležitá pro zdraví, krásu a rychlý růst vlasů.

Není tedy divu, že zdravou střevní mikroflóru spojují mnozí lékaři i vědci s celkovým zdravím lidksého těla i psychiky. Třeba imunita je velmi komplexní systém, který ve velké míře zahrnuje i procesy probíhající právě v tlustém střevě. A poruchy imunitního systému nezahrnují jen sníženou obranyschopnost, ale naopak také alergické reakce nebo autoimunitní onemocnění.

Kdy tedy po probioticích sáhnout?

 • po antibiotické léčbě nebo jiné podobné léčbě je ideální krátkodobá intenzivní kúra,
 • při távicích potížích, včetně tendencí k průjmům, zácpám, nadýmání nebo jinému střevnímu dyskomfortu,
 • pro obnovu nebo nastolení zdravé mikroflóry – jako součást detoxikační kúry,
 • při chronickém nedostatku některých vitamínů skupiny B,
 • pro posílení střevní mikroflóry před cestováním po celém světě,
 • při užívání MSM.
probiotika

Proč užívat právě zemní probiotika?

Jsou kultivovány na substrátech dosud nezasažencýh lidskou činností. Tyto vrstvy zemského povrchu obsahují i přirozené nositele minerálních látek. Jsou to organické směsi, kterým říkáme kyselina huminová a fulvinová. Vědci o nich dnes vědí, že mají mnoho biologickcýh účinků, z nichž většina nebyla dosud prozkoumána a popsána.

Právě díky nim je obsah kapsle s probiotiky zbarven lehce došeda.

Tento druh probiotik má oprati ostatním druhům také hned několik důležitých výhod:

 • jsou to mikroorganizmy žijící přirozeně v půdě, a tak je člověk konzumoval už od nepaměti se svou přirozenou stravou, což byl vlastně ten nejstarší způsob posilování střevní mikroflóry,
 • jsou to mikroorganizmy, které se v přírodě dlouhá staletí a tisíciletí vyvíjely tak, aby prošly trávicím traktem živé a doputovaly až do tlustého střeva – my lidé dnes víme, podobně jako příroda, že tato probiotika nezničí ani průchod velmi kyselým prostředím žaludku,
 • navíc jsou zpracována unikátní technologií, která věrně kopíruje procesy přírodního koloběhu – mikroorganizmy jsou šetrně usušené, a tak převedené do přirozené fáze „spánku“ – tím příroda umožňuje přežít mikroorganizmům i velmi dlouhá období sucha nebo jinak nepříznivých podmínek; na rozdíl od běžně používané technologie sušení mrazem si tak zachovávají svou živost v plné míře.   

Jsou tato probiotika vhodná k přípravě fermentovaných potravin?

Zemní probiotika nejsou sice přímo k fermentaci určena, ale lze je i k takovému účelu používat. V kapsli jsou mikroorganizmy v dehydratovaném stavu, vlastně tedy „spí“. Po přidání vody svou činnost rychle obnovují a množí se. Tento proces můžete využívat, kdekoli je to pro vás užitečné.

Vzhledem k určitému obsahu kyseliny huminové a fulvinové je prášek zbarvený lehce došeda, což může mírně ovlivnit také barvu výsledného fermentovaného produktu.

Složení: Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium Bifidum, Bacillus Licheniformis, Bacillus Subtilis, Lactobacillus Lactis, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Rhamnosus, Lactobacillus Plantarum, kapsle u hypromelózy

Nejsou zdrojem energie, tuků, bílkovin ani sacharidů.

Dávkování pro dospělé:

1. týden 1 kapsli denně
2. týden 2 kapsle denně

Ve stejném tempu můžete zvyšovat až na maximální dávku 6 kapslí denně. Tuto dávku užívejte maximálně 6 měsíců, potom dávku snižte na 2 až 3 denně.

Dávkování je velmi individuální záležitostí, a tak naslouchejte svému tělu při testování vaší ideální dávky.

Způsob užívání:

Kapsli jednoduše spolkněte a zapijte čistou vodou nebo rostlinnou šťávou ideálně půl hodiny před snídaní, případě dvě hodiny po jídle (pokud užíváte přes den). Není vhodné míchat s horkými nápoji nebo pokrmy.

Není vhodný pro děti, těhotné a kojící.

káva