Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Šiitake kloboučky 500g

Šiitake kloboučky 500g
Šiitake kloboučky 500g
 
 

Šiitake kloboučky 500g Houževnatec jedlý neboli šii-také je jedlá vyšší houba spadající do rodu Basidiomycetes (stopkovýtrusné), který má široké rozmezí barev, od jantarové po hnědou. Plodnice shii-také má 5–12 cm široký vypoukl

Cena s DPH 810 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Bylinky
Kód: salviaparadise124
Záruka:
Výrobce:
 
 

Šiitake kloboučky 500g

Kloboučky Šiitaké - pouze celé kloboučky - top kvalita


Šii-také se doporučuje kombinovat s Lesklokorkou lesklou

Houby jako Jidášovo ucho,Hlíva ústřičná a Shii také jsou velice vhodným doplňkem stravy, nejen pro jejich vynikající chuť. Právě díky vynikající chuti lze nenásilně tyto houby přidávat a obohacovat s nimi běžné pokrmy a maximálně tak využít jejich pozitivních vlastností.

Houževnatec jedlý neboli šii-také je jedlá vyšší houba spadající do rodu Basidiomycetes (stopkovýtrusné), který má široké rozmezí barev, od jantarové po hnědou. Plodnice shii-také má 5–12 cm široký vypouklý klobouk se zkrouceným okrajem, je světle hnědé barvy s možným tmavočerveným nádechem. Pokožka klobouku je na povrchu šupinatá, někdy popraskaná v nepravidelných mapách.

Když se klobouk vaří, uvolňuje velmi příjemnou vůni česneku a silic, chuť je bohatá, mírně zemitá. Noha houby je dlouhá 2–5 cm, široká 5–20 mm a na povrchu je porostlá jemnými šupinkami. Dužnina je bílá, pevná na dotyk a manipulaci, uvolňuje příjemnou vůni.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích této houby na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Tradiční užití:
Kloboučky šii-také využíváme v kuchyni stejně jako jiné sušené houby. Jejich užitím zvyšujeme kvalitu připravovaných pokrmů – obohacujeme běžné pokrmy.

Surovina pro individuální použití

 
 

káva