Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Salvia Paradise Spirulina 100% prášek 500g

 

Salvia Paradise Spirulina 100% prášek 500g Spirulina není řasa, jak bývá mnohde tvrzeno. Spirulina je vláknitá sinice, žijící v tropických jezerech Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Dnes většina světové produkce na GREEN FOOD pochází z Jap

Cena s DPH 555 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Bylinky
Kód: salviaparadise80
Záruka:
Výrobce:
 
 

Salvia Paradise Spirulina 100% prášek 500g

100% mletá spirulina. Bez přídavků barviv, pojiv či jiných chemických látek. 100% přírodní produkt za skvělou cenu! Výsledky testů na konci stránky

Spirulina

Spirulina není řasa, jak bývá mnohde tvrzeno. Spirulina je vláknitá sinice, žijící v tropických jezerech Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Dnes většina světové produkce na GREEN FOOD pochází z Japonska. Spirulina společně s ostatními produkty green food patří mezi alkalizační potraviny.

Spirulinu používali jako zdroj potravy již dávní Aztékové, jenž ji sbírali z jezera Texcoco a následně ji konzumovali. Toto jídlo nazývali Tecuitlatl, což v překladu znamená výkaly kamene. I přes tento úsměvný název donedávna probíhaly experimenty, jenž měly za cíl nakrmit spirulinou třetí země světa a utišit hladomor. Bohužel tomu brání velmi drahý způsob pěstování spiruliny. 

Spirulina

Pro hodnotnou spirulinu je nutný enormní množství světla. Spirulinu kvalitní poznáme podle velmi tmavé barvy - tedy přebytku chlorofylu!

Spirulina je známá jako účinný antioxidant. Antioxidanty jsou látky, které neutralizují volné radikály v těle, snižují jejich počet a napomáhají předcházet jejich vzniku. Dále spirulina podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Užívat je vhodné spirulinu při redukčních dietách, jelikož má schopnost řídit naši hmotnost i apetit. Pomůže nám hubnout a mít  váhu pod kontrolou. Zároveň nebudeme hubnout důležitou svalovou hmotu, kterou nám pomůže naopak udržet. Jedním z častých problémů populace patří vysoká hladina cukru v krvi, tu nám spirulina udržuje ve správné normální hladině. Obohaťte svůj jídelníček o tuto jedinečnou potravinu přinášející vitalitu. S nadsázkou můžeme říci, že Vám opět navrátí mládí.

Spirulina

Tradiční užití: Jednu čajovou lžičku spiruliny rozmícháme ve vodě a vypijeme. Užíváme 3x denně podobu 3 týdnů.

TIP na přípravu: Požadované množství nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2x více vody, nežli je obsah prášku, a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně rozředíme tekutinou. Tímto způsobem nevznikají hrudky.

Spirulina

Nutriční hodnoty:

 

 

 

Ve 100g

DD* (3 lžičky = cca 12g)

Energetická hodnota    

350kcal/1463kJ

42kcal/175,6kJ

Bílkoviny

60g

7,2g

Sacharidy

15,1g

1,8g

  • z toho cukry

0,7g

84mg

Tuky

8,2g

0,99g

  • z toho nasycené mastné kyseliny

1,1g

132mg

  • z toho nenasycené mastné kyseliny

2,23g

268mg

Vláknina

7g

840mg

Sodík

0,7g

84mg

Chlorofyl

1179mg

0,141mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*DD- Denní dávka

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

 

FAQ: Obsah fykocianinu je 12.8%

 
 

káva