Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Salvia Paradise Dangšen kořen Dang Shen 250g

 

Salvia Paradise Dangšen kořen Dang Shen 250g Dangšen je vytrvalou liánou původem z Číny, Japonska, Indie a jihovýchodní Asie. U nás v ČR lze pěstovat, květy očekáváme od května do června. Použitelnou a sběrnou částí je kořen dangš

Cena s DPH 823 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Bylinky
Kód: salviaparadise108
Záruka:
Výrobce: Salvia paradise
 
 

Salvia Paradise Dangšen kořen Dang Shen 250g

Dangšen - Codonopsis pilosula

Dangšen je vytrvalou liánou původem z Číny, Japonska, Indie a jihovýchodní Asie. U nás v ČR lze pěstovat, květy očekáváme od května do června. Použitelnou a sběrnou částí je kořen dangšenu. Sběr se provádí u jednoletých či víceletých rostlin. Patří do čeledi Campanulaceae (zvonkovité). Dangšen pod latinským názvem Codonopsis pilosula se také nazývá jako ženšen chudých – jsou si vlastnostmi podobné. Nejčastěji je sbíraný kořen užíván v podobě tinktury, lze ho také kandovat či nakládat do medu.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích této byliny na Váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Příprava tinktury:
1 díl kořene dangšen na 3 díly alkoholu max 60%, který je poté potřeba naředit. Doporučuje se 45% alkohol. Na díly pohlížíme na objem. Maceraci provádíme 14 dní, za každodenního protřepávání. Po uplynutí doby scedíme přes gázu snažíme se vymačkat do sucha. Užíváme 1 malou lžičku ráno na lačno.
 

Tradiční užití: Nejlepšího výsledku dosáhneme užitím 2x denně lžičku kořenu na 250ml vody. Vařit 15 min.Podávat před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

Upozornění: Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Doplněk stravy

 
 

káva