Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Salvia Paradise Cola acuminata - mletý kolový ořech 500 g

Salvia Paradise Cola acuminata  mletý kolový ořech 500g
Salvia Paradise Cola acuminata  mletý kolový ořech 500g
 
 

Salvia Paradise Cola acuminata mletý kolový ořech 500g Cola acuminata patří do rodiny malvaceae. Kolový ořech je používán především pro své povzbuzující účinky. Tyto povzbuzující účinky lze připsat především kombinaci obsažený

Cena s DPH 664 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Bylinky
Kód: salviaparadise101
Záruka:
Výrobce: Salvia paradise
 
 

Salvia Paradise Cola acuminata  mletý kolový ořech 500g

Cola acuminata patří do rodiny malvaceae. Nabízíme vám kolový ořech v práškové, nejlépe stravitelné formě. Ořechy ze střední Afriky jsou známé po celém světě jako  stimulant.

cola

Cola acuminata patří do rodiny malvaceae. Kolový ořech je používán především pro své povzbuzující účinky. Tyto povzbuzující účinky lze připsat především kombinaci obsažených látek v kolovém ořechu např. kofeinu.

Kofein pomáhá zvýšit bdělost, přispívá k navýšení vytrvalostního výkonu, pomáhá zlepši koncentraci. Kofen přispívá ke zvýšení kapacity odolnosti a ke snížení vnímané námahy při vydávání úsilí při cvičení.

cola

Vlastnosti kofeinu v kolového ořechu ocení lidé v  zaměstnání s náročným psychickým, ale i fyzickým vypětím nebo studenti v dobách náročných zkoušek. Kolový ořech je vhodný při udržování hmotnosti na normální výši.

Zajímavostí je, že kolový ořech býval součástí původní receptury nejznámějšího amerického nápoje Coca coly. Název nápoje je odvozen od dvou původních složek koky a kolového ořechu. Kolovník sloužil především jako zdroj kofeinu zajišťující stimulační účinky nápoje. V současné době coca cola již kolový ořech ani výtažky z koky neobsahuje a kofein a dochucovací složky jsou zajišťovány uměle. Kolový ořech je však nadále používán jako dochucovadlo v potravinářském průmyslu nebo jako stimulant v podobě doplňků stravy. Výjimkou nejsou energetické nápoje které využívají přírodních povzbuzujících vlastností coly acuminaty.

cola

Obsahuje kofein cca 3g/100g. Maximální doporučená denní dávka kofeinu 200mg/ 6g coly acuminaty denně.

Nálev vyrobený přelitím vařící vody má tmavě hnědou barvu a vynikající nasládlou, kolu připomínající chuť. Z 50g lze udělat až 30 povzbuzujících šálků.

Tradiční užití: Jednu až dvě čajové lžičky prášku přelijeme 300 ml vroucí vody a necháme 10-15 min louhovat (vodu můžeme nahradit mlékem). Nemusíme cedit, většina přášku se rozpustí a malá část se usadí na dně.

Od našeho spokojeného zákazníka jsme obdrželi tip na přípravu: 1lžičku zalejeme 250 ml horkého mléka a dosladíme. Vznikne nápoj jemné chuti silně povzbuzující. Taktéž je možné přelít horkou vodou a lehce naředit mlékem, chuť se výrazně zjemní.

cola

Upozornění: Příznaky předávkování jsou podobné kávě a to, neklid a nespavost. Nepřakračujte denní dávkování. Pro obsah kofeinu není vhodné pro těhotné, kojící ženy a děti. Uchovejte mimo dosah dětí. Uskladnění v chladu zbržďuje degradaci učinných látek.

Cena srovnatelná s kvalitní kávou, účinek diametrální a dlohodobější!!

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

 
 

káva