Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Salvia Paradise Catuaba kůra 500g

 

Salvia Paradise Catuaba kůra 500g Jedno brazilské přísloví praví: " pokud muž po šedesátce zplodil syna, je synem catuaby". O hojnosti užívání a oblibě catuaby svědčí mezi domorodým obyvatelstvem mnoho oslavných popěvků, písní či

Cena s DPH 369 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Bylinky
Kód: salviaparadise106
Záruka:
Výrobce: Salvia paradise
 
 

Salvia Paradise Catuaba kůra 500g

Catuaba - Erythroxylum catuaba

Catuaba je malý strom dorůstající výšky cca 2-4 m, původem z Amazonie. V Jižní Americe též známý pod názvy cataguá nebo tatuaba..

V tradiční medicíně jsou užívanou částí kořeny a kůra tohoto stromu.

Jedno brazilské přísloví praví: " pokud muž po šedesátce zplodil syna, je synem catuaby". O hojnosti užívání a oblibě catuaby svědčí mezi domorodým obyvatelstvem mnoho oslavných popěvků, písní či básní.

Jelikož catuaba není v Evropě příliš známou rostlinou, žádná společnost nepodala návrh na uznání některého ze zdravotních tvrzení pro které je catuaba užívána a dle Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 tedy nesmíme o těchto zdravotních přínosech informovat. Více informací naleznete v herbáři.

Tradiční užití: Nejčastěji se pije jako odvar. Ten připravíme z polévkové lžíce a půl na 1 l. Necháme 5 minut povařit a následně nálev necháme ještě 10-15 minut odstát. Podáváme 3x denně šálek.

Mnoho domorodých obyvatel připravuje nápoj kombinací muiry puamy a catuaby. Hrst této kombinace nechají přes noc louhovat ve vodě pokojové teploty a pijí nápoj jantarové barvy ráno na počátku dalšího dne.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

 
 

káva