Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

MycoMedica Shiitake 90 kapslí

ico Doprava zdarma
MycoMedica Shiitake 90 kapslí doprava zdarma
 

MycoMedica Shiitake 90 kapslí Tato houba obsahuje výjimečný komplex bioaktivních látek. Vedle vitamínů skupiny B (které jsou životně důležité, ale v rostlinách se téměř nevyskytují) obsahuje shiitake ergosterol (provitamin D). Kromě to

Cena s DPH 690 Kč
množství 
 
 
Kategorie: houby
Kód: Mycomedica16
Záruka:
Výrobce: Mycomedica
 
 

MycoMedica Shiitake 90 kapslí

První zmínka o shiitake se objevuje v dílech čínské medicíny již před 2000 lety. Dokládá tak vysokou hodnotu, která se této houbě přisuzuje. Shiitake je rovněž označována  královnou mezi houbami.

Shiitake

Tato houba obsahuje výjimečný komplex bioaktivních látek. Vedle vitamínů skupiny B (které jsou životně důležité, ale v rostlinách se téměř nevyskytují) obsahuje shiitake ergosterol (provitamin D). Kromě toho minerální látky jako draslík, vápník, fosfor, železo a zinek. Obsahuje také 7 z 8 pro člověka esenciálních aminokyselin.

Ideální složení, maximální síla a účinnost

Shiitake

Shiitake je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitamíny skupiny B a také provitamín D2.

Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Shiitake v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • 30 % polysacharidů (min. 300mg/g)

Účinky podle tradiční čínské medicíny

  • doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev)
  • rozpouští Shi (vlhkost) a Tan (hlen)       
TCM charakteristika
  • teplota – neutrální
  • chuť – sladká
  • tropismus – Wei (žaludek), Pi (slezina), Fei (plíce)

 

O Shiitake
 
Shiitake (houževnatec jedlý, Lentinula edodes) má domovinu v Asii, kde je také využívána v gastronomii. Říká se, že její chuť je 4−10x koncentrovanější než u jiných hub, Shiitake je tedy vhodná k dochucení masa, polévek, omáček či do salátů.  Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusá houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech.
V Japonsku rozeznávají dva typy Shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se Shiitake pěstuje komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po ní je obrovská. První zmínky o Shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny.
 
O Shiitake se říká, že je „královnou mezi houbami“ či „elixír života“, k čemuž ji předurčuje její složení. Shiitake je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitamíny skupiny B a také provitamín D2. Dalšími látkami, které je možné najít v Shiitake jsou např. purinový alkaloid eritadenin, polysacharidy ‒ beta glukany, kam se řadí lentinany aj. 
 

 Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly

Shiitake

Dávkování:

při zdravotních problémech: 3-4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)

    doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat

    při preventivním užívání: 1-2 kapsle denně (2-3 měsíce v roce)

    kapse užívejte na lačno (min.20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem

Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Detailní informace
K výrobě našich produktů používáme extrakty medicinálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější. MycoMedica Shiitake extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!
Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Shiitake je minimálně 30% (300mg/g).

Proč MycoMedica?

  • prodáváme extrakty z medicinálních hub s maximálním podílem polysacharidů
  • odbornými konzultanty MycoMedica jsou prof.Ing.Pavel Valíček DrSc. významný evropský botanik, zaměřený na léčivé rostliny Asie
  • na všechny produkty jsou prováděny v renomované a nezávislé německé laboratoři testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu, množství polysacharidů...
  • námi prodávané produkty jsou pěstovány za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek s důrazem na nejvyšší kvalitu
  • naše produkty nejsou ozařovány v žádné fázi výroby
  • naše produkty neobsahují žádná aditiva, barviva či konzervanty
  • naše produkty používají ve svých ordinacích lékaři i praktici čínské medicíny
  • všechny naše produkty sami úspěšně používáme v naší ordinaci
  • jsme výrobci, ne pouze jeden z obchodních mezičlánků
  • na téma medicinální houby přednášíme odborníkům i široké veřejnosti
  • neustále rozšiřujeme naší nabídku a zkvalitňujeme služby
 
 

káva