Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Mochyně peruánská Physalis 500g

 

Mochyně peruánská Physalis 500g Plody Goldenberries mají těžce popsatelnou příjemně ovocitou chuť, rozlévající se po celém jazyce. Vzdáleně připomíná pomeranče a limetky, přičemž voní po karamelu. Tato chuť během několika okamž

Cena s DPH 336 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Peruánské byliny
Kód: salviaparadise191
Záruka:
Výrobce:
 
 

Mochyně peruánská Physalis 500g

Naše mochyně peruánská - Physalis Peruviana je autentický produkt, nevyšší kvality z peru.

Plody Goldenberries mají těžce popsatelnou příjemně ovocitou chuť, rozlévající se po celém jazyce. Vzdáleně připomíná pomeranče a limetky, přičemž voní po karamelu. Tato chuť během několika okamžiků transformuje mezi ovocnou lehkou a hutnou sladkokyselou a opět nazpět. Důležité je přivonět a nechat se unést dálkou peruánské přírody, na níž našinec není při chuti zvyklý.

Mochyně peruánská - goldenberries má své obsahové látky, nezvyklé u ovoce, příbuznost s rajčetem. Díky své chuti se stává i pro děti chutnou sladkostí.

Dále se mochyně využívá v kulinářství. Nejčastěji je přidáváná do různých salátů, džemů, sladkého pečiva ale i koláčů a jako zlatavá ozdoba na dezerty. Mochyně se konzumuje ve stavu sušeném, čerstvém, zaveřeném i kompotovaném a kandovaném.
Samozřejmě je to ovocná pochoutka, kterou díky svojí přírodní podstatě lze konzumovat prakticky neomezeně - tělo přijme pouze nezbytné látky, zbytek vyloučí.


Jelikož užívání mochyně není v Evropě dostatečně rozšířeno, žádná společnost nepodala návrh na uznání některého ze zdravotních tvrzení pro které je mochyně tradičně užívána a dle Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 tedy nesmíme o těchto zdravotních přínosech informovat. Více informací naleznete v herbáři.

Tradiční použití: Tradičně užíváme plody mochyně v dávce od 10 g do 40 g. Toto množství je doporučováno rozdělit na 2 - 3 dávky, které se užívají po jídle jako chutný zákusek. Jedná se o ovocnou pochoutku, kterou díky její přírodní podstatě lze konzumovat prakticky neomezeně.

Nutriční hodnoty

 

Nutriční hodnoty ve 100 g

Energetická hodnota

1 197 kJ/286 kcal

Bílkoviny

7,14 g

Tuky

0 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

0 g

Sacharidy

60,71 g

- z toho vláknina

10,7 g

- z toho cukr

32,14 g

Sodík

89 mg

 

Sušené jednodruhové ovoce

 

 
 

káva