Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Lucuma prášek 300g

 

Lucuma prášek 300g Plody lucuma - Pouteria lucuma, pocházejí z Peru. Patří mezi velmi aromatické ovoce s chutí a vůní připomínající javor, se žlutooranžovou dužinou podobnou dýni. Využívají se při přípravě koktejlů, zmrzlin a jin

Cena s DPH 298 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Peruánské byliny
Kód: salviaparadise186
Záruka:
Výrobce:
 
 

Lucuma prášek 300g

Plody lucuma - Pouteria lucuma, pocházejí z Peru. Patří mezi velmi aromatické ovoce s chutí a vůní připomínající javor, se žlutooranžovou dužinou podobnou dýni.
Využívají se při přípravě koktejlů, zmrzlin a jiných cukrářských výrobků.
Právě pro svojí skvělou chuť a významnou nutriční hodnotu se lucuma stává jedním z nejvýznamějších exportních artiklů Peru.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích této byliny na Váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.


Můžeme použít při výrobě koktejlů, jelikož chuť lucumy se velmi snoubí s mlékem, ale i jako přídavek do těst, do jogurtů, ovesné kaše atd. S lucumou získáte zdravou energii lahodné chuti.


150g balení lucumy odpovídá 645g čerstvého ovoce Pouteria lucuma
 

TIP na přípravu: Požadované množství nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2x více vody nežli obsahu prášku a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně doředíme tekutinou, přičemž nevznikají hrudky. Lucuma obsahuje žádoucí nerospustnou vlákninu je tedy lépe např rozmixovat s mlékem jako koktejl.

Neobsahuje žádné konzervanty, barviva či umělá sladidla ani dochucovadla.

Energetická hodnota: 1566kJ/369kcal

Bílkoviny: 3,46g

Sacharidy: 85,3g  z toho cukry:  14,6g

Tuky: 1,1g  z toho nasycené mastné kyseliny: 0,3g

Vláknina: 2g

Surovina pro individuální použití

 
 

káva