Lavazza Tierra India 1 kg

ico Doporučujeme
Lavazza Tierra India 1 kg

Lavazza Tierra India 1 kg,Jedinečná prémiová směs rafinovaných indických káv vypěstovaných pouze v Indii. Směs promývané Arabiky s jednorázově pranou Robustou a indickou speciální kávou Monsooned Malabar známou pro svou jemnost.

Cena s DPH 449 Kč
-+
Kategorie: Káva
Kód: tindia
Záruka:
Výrobce: Lavazza

Lavazza Tierra India 1 kg

Jedinečná prémiová směs rafinovaných indických káv vypěstovaných pouze v Indii. Směs promývané Arabiky s jednorázově pranou Robustou a indickou speciální kávou Monsooned Malabar známou pro svou jemnost. Přepychové krémové espresso s bohatým a sametovým tělem s tóny kakaa a koření, nádechem lékořice a dochutí vína. Pomalé a jemné pražení díky tradičnímu bubnovému systému zachovává aroma a zajišťuje dlouhotrvající chuť.

káva Lavazza

 

Původ:
Indie
Složení:
80% Arabica, 20% Robusta
Tóny:
Kakao, koření, lékořice
Pražení:
Jemný proces pražení
Certifikace:
Rainforest Alliance
Intenzita:
7 / 10 
         
 
 
 

káva Lavazza

Způsob pražení vzduchem zajišťuje perfektní stejnoměrně propražená zrna kávy bez jakéhokoliv poškození. Plně automatický balící systém Lavazza využívá vlastní navrhované a vyráběné materiály pro zajištění kvality a čerstvosti kávy. Systém přepraví zrna z místa pražení do místa balení během 10 sekund.

káva Lavazza

Značka Lavazza patří do kávové kultury již více než 100 let. Společnost vlastní a spravuje rodina Lavazza. Historie kávy Lavazza začíná v roce 1894, kdy Luigi Lavazza koupil malý koloniál v Paissa Olivero, staré části Turína, a založil tam vlastní obchod. Malý koloniál se stal startovacím bodem dnešní obrovské společnosti Lavazza. Vlastní pražírnu Lavazza založil v následujícínm roce po otevření krámku s koloniálním zbožím, v roce 1895. Obchod nevydělával více než 1 300 lir týdně a prodávalo se v něm prakticky cokoliv. Zboží doručovali až domů a občas se obchod proměnil i v hospodu. Tehdy Luigi Lavazza upražil svoji první kávu a ihned požádal o zaplacení autorských práv na celý proces výroby kávy.

káva Lavazza

Dnes je Lavazza lídrem na kávovém trhu v Itálii. Představuje téměř 45% podíl na celkovém kávovém trhu a 75% podíl celkové spotřeby v domácnostech. Lavazza používá vlastní expertízy k selekci zrn nejvyšší kvality z více než 25 zemí produkujících kávu ve Střední a Jižní Americe, v Africe a Asii.

káva