Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Lavazza Tierra Bio Organic 1kg zrnková káva

 

Lavazza Tierra Bio Organic 1kg zrnková káva,Směs 100% arabik z bio-certifikovaných farem z tropických oblastí Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Káva Lavazza ¡Tierra! Bio Organic je upražená v pražírně Settimo Torinese v Turíně na střední st

Cena s DPH 429 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Lavazza
Kód: lavazza66
Záruka:
Výrobce: Lavazza
 
 

Lavazza Tierra Bio Organic 1kg zrnková káva

100% přírodní Arabica

Směs 100% arabik z bio-certifikovaných farem z tropických oblastí Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Káva Lavazza ¡Tierra! Bio Organic je upražená v pražírně Settimo Torinese v Turíně na střední stupeň a v jejím aroma můžete poznat květiny a sušené ovoce. Mimo certifikaci bio-organic jde zároveň o kávu certifikovanou UTZ.

káva lavazza

Tato káva, která se pěstuje na certifikovaných farmách v různých tropických oblastech světa, je v každém smyslu dobrá, protože pochází z ekologických plodin. Tierra Bio Organic roste na krásných plošinách chráněných stínem stromů.

 

káva lavazza 

Složení:
100% přírodní Arabica
Původ:
Střední a Jižní Amerika
Tóny:

Ovocné a květinové tóny

Pražení:

Zlatý krém a teplá barva

Certifikace:
Rainforest Alliance
Intenzita:

8 / 10

Značka Lavazza ¡Tierra!

vznikla v roce 2002 v rámci projektu sociální odpovědnosti s cílem zlepšit sociální a životní podmínky a produkci několika komunit pěstitelů kávy. Projekt byl vytvořen ve spolupráci s NGO Rainforest Alliance. Tento projekt je také výsledkem silného závazku společnosti Lavazza směrem k udržitelnosti a je založen na třech základních principech: výjimečnost produktu, podpora a starost o malé komunity a respekt k naší planetě.

káva lavazza

Vlastní pražírnu Lavazza založil v následujícínm roce po otevření krámku s koloniálním zbožím, v roce 1895. Obchod nevydělával více než 1 300 lir týdně a prodávalo se v něm prakticky cokoliv. Zboží doručovali až domů a občas se obchod proměnil i v hospodu. Tehdy Luigi Lavazza upražil svoji první kávu a ihned požádal o zaplacení autorských práv na celý proces výroby kávy.

káva lavazza

Lavazza Crema e Gusto je pražená v italském Turíně a patří mezi velmi oblíbený druh kávy. Obsahuje směs z 30% arabiky a 70% robusty s výraznou chutí, bohatou a čokoládovou příchutí a příjemným aroma. Každý šálek je plnohodnotná, nenahraditelná káva s čokoládovou vůní. Tato směs je vhodná pro moka konvice, do klasické konvice nebo jako filtrovaná káva. Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu doporučujeme konzumovat  tuto kávu v ranních, nebo  dopolednímu hodinách. Zrna arabiky pochází ze Střední a Latinské Ameriky, zrna robusty z Afriky a Asie. Káva je  pražena tradiční pražírnou v Turíně. Luigi Lavazza S.p.A. byla založena roku 1895 nadšeným znalcem kávy Luigim Lavazzou tak, jak začínali mnozí velcí pražiči kávy: v malém obchůdku v Turíně a na stejné adrese je můžete nalézt dodnes. Co začalo jako malý podnik v obchůdku, se během více než sta let stalo jedním z největších producentů kávy na celém světě.

 
 

káva