Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Cola de Caballo 200g

 

Cola de Caballo 200g Cola de caballo patří k největším přesličkám světa, tomu odpovídá i její další název – přeslička obrovská. Je jihoamerickou odrůdou přesličky rolní. Výška dosahuje až 5 m, většinou dorůstá 3 m. Jedná se

Cena s DPH 263 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Peruánské byliny
Kód: salviaparadise178
Záruka:
Výrobce:
 
 

Cola de Caballo 200g

Cola de caballo patří k největším přesličkám světa, tomu odpovídá i její další název
– přeslička obrovská. Je jihoamerickou odrůdou přesličky rolní. Výška dosahuje až 5 m, většinou dorůstá 3 m. Jedná se o jednu z nejstarších rostlin na zemi. Užívala se již před stovkami let a dodnes je populární v celém Peru a dalších zemích Jižní Ameriky. Užitnou částí Cola de caballo je nadzemní část rostliny, která má světle zelenou barvu.

Vnější užití: Díky svým obsahovým látkám se bylina tradičně využívá v podobě koupelí a lázní, k omývání

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích této byliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Upozornění : Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy.

Tradiční užití:
1 polévkovou lžíci sušiny vložíme do 1 l studené vody a přivedeme k varu. Vaříme cca 5 min, poté scedíme a popíjíme sklenku odvaru (cca 250 ml) 3x denně. Nálev je barvy zlatavě žluté, jemné vůně.

Země původu: Peru

Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu

 
 

káva