Nákupní košík
0 kusů za 0 Kč
 
 

Achiote Bixa orellana 200g

 

Achiote Bixa orellana 200g Achiote je strom dosahující výšky 5-10 metrů. Jeden malý strom achiote dokáže vyprodukovat až 270 kg plodů. Tyto plody achiote jsou nejedlé, srdcového tvaru, uvnitř skrývající množství semen. Každé semeno je

Cena s DPH 272 Kč
množství 
 
 
Kategorie: Peruánské byliny
Kód: salviaparadise172
Záruka:
Výrobce:
 
 

Achiote Bixa orellana 200g

Achiote je strom dosahující výšky 5-10 metrů. Jeden malý strom achiote dokáže vyprodukovat až 270 kg plodů. Tyto plody achiote jsou nejedlé, srdcového tvaru, uvnitř skrývající množství semen. Každé semeno je pokryto červenavým semenným míškem, který je zdrojem žluto-oranžového barviva. Toto barvivo využívali již indiánské kmeny k zdobení těla nebo barvení vlasů. Lidový název v překladu "rtěnkový strom" svědčí  o jeho dalším užití. Barvivo zvané bixin je taktéž používáno v potravinářském průmyslu přidávané do různých směsí mas, k obarvování sýrů, rýže či užíváno místo drahého šafránu.

Další hojně užívanou částí rostliny jsou především listy. Z těch se připravují nálevy, obklady či tinktury.

Tradiční dávkování: 8 - 10 listů (cca 5 g) sušiny vložíme do1 litru studené vody a přivedeme k varu. Povaříme zhruba 5 min a scedíme, popíme 3 x denně 1 šálek.

Kontraindikace: Vzhledem k nejasnému působení na metabolismus cukrů (hypo- i hyperglykemický efekt) se nedoporučuje diabetikům ! Není vhodné pro děti do tří let.

Minimální množství nákupu je 10 g

Země původu: Peru

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

 
 

káva